HAVALANDIRMA KONNEKTÖR

HAVALANDIRMA KONNEKTÖR

 Artık büyük fabrika ve işletmelerin yanı sıra ofislerde de kullanılmaya başlanılan Havalandırma Konnektör bulunduğunuz alanı daha rahat ve yaşanabilir hale getirmeyi hedeflemektedir. Havalimanlarında, mutfaklarda, çok katlı ofislerde en büyük ihtiyaç haline gelen ürünler artık olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Kurulumundan itibaren uzman ekipler tarafından projesi hazırlanan havalandırma sisteminde kullanılacak alan ve ihtiyaca en uygun ürün belirlenerek montajı yapılmaktadır. Çeşitli modellerinin yanı sıra

  • Yanmaz özelliği bulunan konnektörlerde hava ve su geçirmediği gibi,
  • Bağlantı noktaları birbirinden ayrılmayarak,
  •  Yüksek yırtılma ve gerilmelere dayanıklı olduğu gibi kullanım montajı kolaylıkla yapılmakta,
  •  35, 60 ve 35 mm,
  • 45, 60 ve 45 mm,
  •  45,75 ve 45 mm,
  •  70, 100 ve 100 mm ebatları bulunmaktadır.

Havalandırma Konnektör Nedir?

 Havalandırma Konnektör ısıya dayanıklı özelliği ile hava sirkülasyonunu rahatlıkla sağlayarak dış ortamlarda kullanıldığı gibi iç ortamda da kullanılabilmektedir. Dış ortamda kullanımında güneş ışınlarına dayanıklı olduğu kadar sağlam dış ve iç katmanı sayesinde yırtılma olmadığı gibi pas veya küflenme olmamaktadır. Isınma olarak kullanıldığı gibi havalandırma ayrıca soğutma olarak ta işlem gören ürünlerde firma tercihi yaparken konusunda uzman olan ve kullanılan malzemenin kaliteli olmasını tercih eden firmaları tercih etmelisiniz.

Havalandırma sistemlerinin 3 çeşidi yer almaktadır.

  • Kanal tesisatı olmayan, 220 V motorla çalışan, cam veya duvara monte edilen Lokal Havalandırma,
  •  Büyük alışveriş merkezlerinde kullanılan kanal tesisatı yer alan Merkezi Havalandırma,
  • Mutfak, gaz çıkışı gibi yerlerde kullanılan Davlumbaz Havalandırma sistemleri yer almaktadır. Hastanelerin ameliyatlarında kullanılan havalandırma sistemleri çalışma ve kuruluşu olarak tamamen farklı bir sistem üzerine kurulmaktadır. Bunun en büyük nedeni kullanılan ekipmanların yıkandığı, hijyenin önemli olması ve sızdırmaz hava kanallarının yer olması gerekmektedir.  Sistemler kurulurken yapılan projeler kapsamında Havalandırma Konnektör sistemlerinin yanı sıra sistemin kurulması için uygun ve sağlam ekipmanların kullanılması gerekmektedir.

Havalandırma Konnektör havalandırma sistemlerinde kullanılan malzemenin yanı sıra en çok kullanılan malzemeler arasında Konnektör brandalı yer almaktadır. Bu ürün havalandırma kanalı ve cihazı arasında kullanılmaktadır. Cam, elyaf ve saç’ın birleşmesiyle oluşan üründe kullanıcıları rahatsız edici olan titreşim ve sesleri engellemektedir.  Çalışma ortamını en uygun hale getirmek gürültüden uzak ve motivasyonlu çalışmayı sağlayan bu sistem sayesinde iş kazaları en aza indirgendiği gibi ortamın hava şartları da değişmektedir. Kullanılmaya başlanılması ile birlikte performansın daha iyi olması için bakımın ve temizliğinin yapılması gerekmektedir.

Havalandırma Konnektör ve Havalandırma Temizliği

Havalandırma sistemleri zaman içerisinde havadan ve ortamdan oluşan kir ve toz gibi maddelerin metalik alanlara yapışmasından dolayı temizlenmesi gerektiği için bu temizlik işini genellikle robotlar kullanılmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılacak olan bu işlem bilgisayar kontrolünde yapılacağı için mutlaka eğitimli olması gerekmektedir. 20 metre aşkın kablo bağlantısı ile boru içerisinde gezerek kirli olan bölgeler tespit edildikten sonra uygun olan temizlik malzemesi kullanılmaktadır. Kullanılan başka bir yöntemde ise kirli bölge vakumlu motorlar sayesinde emilerek bir alana toplandıktan sonra dışarıya atılması sağlanmaktadır. Havalandırma sisteminin belirli aralıklarla temizlenmesi ileri de oluşabilecek büyük arızaları engellediği gibi çalışan personelin sağlığına zarar vermeyerek ortamın daha temiz olmasını sağlayacaktır. Havalandırma sistemini kurulurken veya temizliği yapılırken firma tercihinizde firmaların referanslarını dikkate alarak seçim yapmanız ileride yaşanılacak mağduriyetleri ortadan kaldıracaktır. Ayrıca kurulum sonrası oluşabilecek arıza, teknik destek ver temizlik noktasında her zaman ulaşabileceğiniz müşterinin yanında bulunan firmalarla çalışmalısınız. Havalandırma Konnektör yanı sıra kaliteli malzeme kullanan firmaları tercih etmelisiniz. Sağlığınızı korumak, temiz bir ortamda çalışmak için mutlaka havalandırmanızı kontrol ettiriniz.