Avcılar Mekanik Havalandırma Sistemleri

Avcılar Mekanik Havalandırma Sistemleri

Avcılar mekanik havalandırma sistemleri Hesaş, yaşam alanlarının sağlıklı hava kalitesine kavuşması için profesyonel çözümler sunuyor. Ortam havasının yenilenmesi ve zararlı parçacıklarından arındırılması için çalışan bu sistemler farklı alanlara yönelik çözümler sağlıyor.

Avcılar Mekanik Havalandırma Sistemleri
Avcılar Mekanik Havalandırma Sistemleri

Endrüstriyel Havalandırma Uygulamaları

Avcılar mekanik havalandırma sistemleri arasında fabrikalardan atölyelere kadar geniş kullanım alanına sahip olarak öne çıkan bu uygulamalar ortamdaki kirli, zararlı, kimyasal gazların dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Böylece üretim, işletim veya kullanım esnasında ortaya çıkan gazlar sağlık açısından tehdit oluşturmaz. Ortama sürekli şekilde taze havanın verilmesi de istenen hava kalitesinin elde edilmesini sağlamaktadır.

Çok farklı sektörlere ait üretim tesislerinde kullanılacak olan bu sistemler spor salonu, hastane, soyunma odaları, kapalı havuzlar gibi alanlarda da yine sağlık açısından uygun olacak hava kalitesinin verilmesi açısından fayda göstermektedir. Ortamdaki nemin alınması açısından da çalışabilecek sistemler böylece sorunsuz bir şekilde istenen hava kalitesini mümkün kılmaktadır.

Avcılar Mekanik Havalandırma Sistemleri

Jet Fan Sistemi

Hesaş Mekanik Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan bir diğer havalandırma çözümü olan jet fanlar, tünel ve otopark gibi kapalı alanlardaki kirli havanın tahliyesinde kullanılmaktadır. Bu türden alanlarda ortaya araçlardan çıkan ağır kimyasal gazlar yayıldığından hava tahliyesi sağlık açısından büyük öneme sahiptir. Bu fan yapısına sahip havalandırma sistemlerinde ortamın ebatlarına göre belirlenen, yaratılan yüksek hava hızlarıyla birlikte hava kütlelerini itme ile harekete geçiren fanlar kullanılmaktadır.

Böylece çok yüksek şiddette ortamdaki kirli hava kısa sürelerde tahliye edilmektedir. Aynı şekilde yangın gibi durumlarda da dumanın tahliye edilmesi için kullanım uygundur. Sürekli olarak ortamda hava sirkülasyonu sağlayan bu sistemler böylece hava dolaşımının en ideal değerlerde olmasını mümkün kılarak ortam güvenliğini en üst seviyeden gerçekleştirirler.

Avcılar Havalandırma Sistemleri
Avcılar Havalandırma Sistemleri

Klima Santrali ile Havalandırma

Temel bir klima santralinin kanallar ya da diğer aracılar ile ortama yayılması ile sağlanan havalandırma çözümleridir. Bu sistemlerde sadece hava sirkülasyonu değil aynı zamanda iklimlendirme istekleri de karşılanabilir. Böylece aynı anda havalandırma ve iklimlendirme istekleri yerine getirilebilir. Lokal olarak da havalandırma istenen yerler için uygundur.

Mahal Egzost ve Taze Hava Sistemleri

Taze ve egzoz havasının birbirine karışmadan ayrışmasını ve sonrasında geri kazanım hücresinde birbirlerine enerji sağlayarak havanın temizlenmesini sağlayan sistemlerdir. İçerideki egzoz havası alınarak dışarıdan alınan taze hava ile temas etmeden ortama temizlenmiş olarak verilmektedir. Bu sayede ortam arındırılırken özellikle dışarıya verilen havanın da kalitesi çevre koşulları açısından iyileştirilmektedir.

Otopark Havalandırma Sistemleri

Avcılar mekanik havalandırma sistemleri arasında bir diğer önemli havalandırma çözümü olan bu sistemler kapalı otoparklardaki araçlardan çıkan egzoz gazının dışarıya atılmasını sağlayan sistemlerdir. Apartman, AVM, toplantı salonları, otelleri, işyerleri gibi kapalı otoparka sahip olan her alanda kullanıma uygundurlar. Zararlı gazların tahliyesinin yanında olası yangın durumlarında duman tahliyesi de sağlayarak etrafta bulunanların zarar görmelerini bu sistemler engelleyebilmektedir.

Yorum Yap