Havalandırma Çözümleri

Havalandırma Çözümleri

Havalandırma çözümleri bulunulan ortamın havasını kaliteli, sağlıklı ve temiz hale getirmek için çözümler sağlıyor. Stabil, verimli ve tasarruflu kullanım imkanı veren bu sistemler ile birlikte yaşam alanları daha konforlu oluyor. Havalandırma sistemlerinin çalışması için ise doğru parça ve aparat kullanımı gerekiyor.

Endüstriyel Havalandırma Çözümleri
Endüstriyel Havalandırma Çözümleri

Alüminyum Hava Kanalı

Hava kanalları havalandırma sisteminin çalışmasını sağlayan havanın dolaşımı için kullanılmaktadır. Kanallar sayesinde içerideki istenmeyen hava dışarıya atılır. Dışarıdaki temiz hava ise içeriye alınır. Yüksek sızdırmazlık içeren bu kanallar böylece sistemde en iyi verimliliği elde etmeyi amaçlar. Düşük ve orta basınçta olan havalandırma ve iklimlendirme sistemleri için uygun olan alüminyum hava kanalları özellikle esneklik, sıkıştırma ve bükülme gibi konularda avantaj sağlayarak kullanım detaylarını zenginleştirirler.

Galvaniz Havalandırma Kanalı

Havalandırma çözümleri için çok önemli olan kanallar için tercih edilen yüksek kalitedeki bir malzemedir. Bu kanallar üzerine elektrik enerjisiyle çalışacak motor ve fanlar bağlanarak ortamdaki havanın sirkülasyonu sağlanmaktadır. Galvaniz malzemeden yapıldığı için bu kanallar dayanıklı yapılarıyla uzun ömürlü kullanımlar sağlar. Rutin bakımlar ile her zaman verimli havalandırma sunan kanallar aynı zamanda sızdırmazlık açısından da beklentileri karşılar.

Havalandırma Bağlantı Elemanları

Havalandırma sisteminin sorunsuz çalışması için bağlantının doğru kurulması gerekmektedir. Sistemin kurulumu için ise farklı bağlantı elemanlarından yararlanılır. Bunlar dübel, profil ve askı elemanları olarak öne çıkar. Çelik dübeller beton ve kaya gibi sert zeminlerde montaj işlemleri için tercih edilir. Yatay ve dikey pozisyonda yapılacak bağlantıların kurulmasını sağlarlar. Dübeller kendi aralarında da farklı türlere ayrılır. L profiller ise kanalların bir arada durması için destek görevi görmektedir. Askı elemanları da kanalın tavanda ya da duvarda durması için uygun askı ortamının oluşmasını sağlarlar. Bunun yanında havalandırma sisteminin ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli elemanlar da bulunur. Flanş, klips ve köşebentler de yine bağlantı işlemlerinin sorunsuz olmasını sağlar.

Havalandırma İzolasyon Malzemeler

Havalandırma işleminin verimli ve etrafa rahatsız vermeyecek şekilde yapılması için çeşitli  izolasyon yalıtım malzemeleri kullanılır. Bu malzemelerin öncelikli amacı iklimlendirme yapılan kanallarda havanın ısı değerlerini korumaktır. Bunun yanında fanların çalışma sesini azaltma için de kullanılırlar. Poliüretan, cam yünü, kauçuk ve taş yünü gibi farklı malzemelerden üretilirler.

Havalandırma Çözümleri
Havalandırma Çözümleri

Havalandırma Konnektör

Isıya dayanıklı olan özelliğiyle birlikte hava sirkülasyonu sağlayan bu ürünler dış ve iç ortamlarda kullanılmaktadır. Kanal tesisatı olmayan yerlerde lokal havalandırma ihtiyacı olan mahallerde havalandırma ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Aynı zamanda büyük alanlarda da yine havalandırma sistemine destek sunmak amacıyla tercih edilebilir.

Havalandırma Malzemeleri

Hesaş Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan havalandırmaların verimli çalışması için bağlantı ve kurulum işlemlerinin doğru yapılması gerekmektedir. Bu işlemler için de çeşitli malzemeler kullanılmalıdır. Cıvata, somun, profil, flanş ve klipsler sistemin hem yüksek verimlilikte hem de hava kaçırmadan çalışmasını sağlayarak havalandırma çözümlerinin daha iyi olmasını sağlarlar. Yüksek kalitede ve verimliliğe sahip olan malzemeler bakım ve onarım işlemleri için de tercih edilirler.

Yuvarlak Hava Kanalı

Havalandırma çözümleri için kanallar havanın taşınmasını sağlayarak önemli rol üstlenirler. Genelde dikdörtgen formunda olan bu kanalların yanında yuvarlak yapıda olan kanallar da mevcuttur. Görsel beğeni olarak daha iyi sonuçlar veren yuvarlak kanallar aynı zamanda tesisatın taşınması gereken durumlarda da pratik çözümler sunar. Yüksek ısılara karşı dayanıklı olmaları sayesinde iklimlendirme çalışmaları için de beklentileri karşılarlar. Boya tutan yapılarıyla da istenilen renge boyanarak ortamla bütünleşebilirler. Kolay sökülebilen yapıları sayesinde bakım işlemlerinin de kısa sürede sorunsuz şekilde yapılmasını desteklerler.

Yorum Yap