Avcılar Soğutma Çözümleri

Avcılar Soğutma Çözümleri

Avcılar soğutma çözümleri ile Hesaş Mekanik Havalandırma ve İklimlendirme Sistemleri işletmeler ve evler için ihtiyaç duyulan soğutma taleplerini karşılıyor. Kullanılacağı alana göre özellikleri farklılık gösteren soğutma çözümleri, yüksek verimlilik ve stabil yapıları ile birlikte kullanıcı memnuniyeti oluşturuyor.

Fan-Coil ile Soğutma

Avcılar soğutma çözümleri arasında işletmelere yönelik başarılı bir soğutma tercihi olarak öne çıkan fan-coil sistemler kapalı devre sistem içinde soğuk veya sıcak suyun sistem içindeki bileşenlerinden geçirilmesi ve beraberinde bu suyu buhara dönüştürerek ortama vermesine dayanmaktadır. Temel çalışma prensibi olarak içinde sıcak su olduğunda sıcak hava, soğuk su olduğu zaman ise soğuk hava üflemektedir. Klimanın çalışma sistemine benzeyen bu cihazlar daha yüksek verimlilik ile çalıştığından özellikle geniş alanların soğutma ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde karşılar.

Avcılar Soğutma Çözümleri Hesaş Mekanik
Avcılar Soğutma Çözümleri Hesaş Mekanik

Klima Santrali ile Soğutma

Bu sistemlerin çalışma prensipleri ısıtma işleminin uygulanacağı alandaki havayı içine almak için aspiratör kullanılması ve sonrasında ise havayı ortama vermek için de vantilatör kullanımına dayanmaktadır. Egzoz havası ile temiz havayı birbirine karıştırmadan ısı geri kazanım hücresinde havayı koşullandıran bu sistemler havanın nemini ve ısısını istenilen şartlarda sabit tutar. Soğutma amacıyla kullanılabildiği gibi aynı zamanda nem alma ve nemlendirme gibi istekler için de kullanılabilir.

Split Klima ile Soğutma

Hesaş Mekanik Sistemleri tarafından sunulan bir diğer soğutma çözümü olan split klima ile soğutma bölgesel soğutma istekleri içindir. Farklı model ve kapasite seçeneklerine sahip olan bu ürünler konvensiyonel ve invertör tiplerde bulunabilir. Geniş kullanım alanına sahip olan bu cihazlarda istenilen soğukluk ayarı kolayca yapılabilir. Yaygın olarak duvar tipi olan modelleri kullanılıyor olsa da yer tipi ve gizli tavan tipi gibi seçenekleri de bulunur.

VFR ile Soğutma

Avcılar soğutma çözümleri arasında özellikle işletmelerin soğutma taleplerini karşılamak amacıyla tercih edilen bu soğutma sistemleri soğuk hava ihtiyacının yüksek olduğu alanlarda istekleri karşılar. Bu bakımdan AVM, tiyatro, sinema, lokanta, hastane, otel ve ofis gibi yerlerde kullanıma uygundurlar. Dış üniteden alınan havanın iç üniteler yardımıyla farklı lokasyonlara dağıtılmasını içeren bu sistemler yüksek verimlilik sunduğundan ve 64 iç ünite kullanımına kadar izin verdiğinden tercih edilir.

Yorum Yap