Değişken Debili Soğutma Sistemleri

Değişken Debili Soğutma Sistemleri

Değişken debili soğutma sistemleri ortamların ısı, nem ve toz seviyelerinin istenilen şekilde kontrol edilmesini sağlayan klima sistemleridir. Değişken debili sistemler, yakın zamanda daha yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Merkezi sistem klima ve split klima modellerinden esinlenilerek ortaya çıkartılmış ve gelişmiş bir teknolojidir.

Değişken Debili Soğutma Sistemleri
Değişken Debili Soğutma Sistemleri

Değişken Debili Soğutma Sistemleri Özellikleri

Akış denetim üniteleri ve gelişmiş kontrol sistemlerine sahip olan soğutma sistemleri sahip olduğu özellikler ile öne çıkar. Soğutucu akışkan fazın ihtiyaç duyulan miktarda, doğru zamanda aktarılması soğutma amacı ile kullanılmasını sağlar. Sistemler çalışma sırasında oldukça düşük ses seviyesine sahip olur, kullanım kalitesini destekleyen özelliklerinden biridir. Sistemde yer alan parçaların her biri oldukça kaliteli malzemeden üretilir ve bu sayede uzun yıllar kullanım sunar. Değişken debili soğutma sistemleri bir kez kurulur ve kalıcı şekilde kullanılabilir.

Sistem üzerinde yaşanan herhangi bir sorun olması durumunda arıza ikaz göstergeleri üzerinden takip edilebilir. Sistemin sahip olduğu donanımların gelişmiş olması, kullanıcı deneyimini artırır. Kullanım alanına göre tercih edilebilecek olan sistemler, yüksek katlı binalarda dahi kolay şekilde kurulabilir. Tasarımlarında çeşitli konular düşünülmüş ve uygun şekilde hazırlanmıştır. Sağlam gövdesi ile çeşitli çevre koşullarına oldukça dayanıklıdır. Soğutma sistemleri konusunda hizmet veren Hesaş Mekanik değişken debili sistemlerde de oldukça başarılıdır.

Değişken Debili Soğutma Sistemleri Kullanım Alanları Nerelerdir?

Birden fazla iç ünitenin bağımsız şekilde kullanılmasını sağlayan klima sistemleri, soğutma amacı ile kullanılır. Soğutucu gazı fark etmeksizin iç üniteye aktarılır ve soğutma görevini yerine getirir. Sistemin iç ünitesinde bulunan termostatik genleşme vanası ya da automatic genleşme vanası bağımsız şekilde çalışmasını sağlar. Soğutma sistemleri oldukça çeşitli alanlarda kullanıma uygundur. İhtiyaca uygun şekilde ürün seçimi yapılabilir. Yüksek performansa sahip olan soğutma sistemleri, beklentileri en iyi şekilde karşılar.

Değişken Debili Soğutma
Değişken Debili Soğutma

Değişken debili soğutma sistemleri kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir; oteller, sinema ve tiyatro, restoran ve hastane gibi ortamlardır. Farklı kullanım alanlarına uyum sağlayan sistemler olması yaygın şekilde kullanılmaya başlanmasında etkili olmuştur. Gelişen teknolojilerden faydalanılan sistemler, kısa süre içinde ortamın ısısını ihtiyaca göre uygun dereceye getirebilir.

Yorum Yap