Otel Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik

Otel Havalandırma Sistemleri

Otel havalandırma sistemleri insan yoğunluğunun çok olduğu otellerde temiz hava ihtiyacının karşılanması için çalışırlar. Oteller özellikle misafirlerini en iyi şekilde ağırlamakla yükümlü oldukları için konfor seviyesini de yüksek tutmalıdırlar. Kapalı alan olmalarının yanında restoran, havuz, hamam, SPA, lobi gibi kötü kokuların yayılmasına yol açacak alanlar da içerdiklerinden havalandırma sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Otel Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik
Otel Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik

Otel Mahal Havalandırma Sistemleri

Otel havalandırma sistemleri arasında mahal yöntem otelin farklı alanları için uygulanan havalandırmaları ifade etmektedir. Oteller temel olarak farklı alanların bir araya gelmesinden oluşan ve bu alanlar da insan kalabalığının yüksek olduğu yerlerdir. Her alanın havalandırma ihtiyacının değişmesine karşılık temel olarak sağlıklı ve sorunsuz bir hava akışı sunulmalıdır. Kalabalıktan veya alanın kullanımından kaynaklı olarak oluşan kirli havanın dışarıya atılarak yerine temiz havanın koyulması ise havalandırma sistemleri ile mümkündür. Boyut ve ebat olarak alanın ihtiyaçlarını karşılayacak özellikler taşıyan bu sistemler aynı zamanda hava akış güç kontrolüyle de birlikte istenen hava debisinin elde edilmesini sağlarlar. Ayrıca iklimlendirme üniteleriyle de bağlantılı hale getirildikleri için soğutma veya ısıtma isteklerinin de karşılanmasında etkili olabilirler.

Otel Kapalı Havuz Havalandırma Sistemleri

Kapalı havuza sahip olan otellerde sudan kaynaklı olarak kötü koku ve nem meydana gelebilir. Aynı şekilde hamam ve SPA içeren alanlarda da yine buhardan kaynaklı olarak konfor standartları düşecektir. Bu türden sorunların önüne geçilmesi için ise havalandırma sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Havalandırma sayesinde ortamdaki nem alınmakta ve yerine sağlıklı temiz hava verilmektedir. Havalandırma sadece misafirlerin konforu için değil aynı zamanda yapının da neme maruz kalarak rutubet gibi durumlara uğramaması için fayda sağlamaktadır. Havuz ve hamam gibi alanlarda hastalıklara karşı koruma sunması amacıyla havalandırma sistemlerine entegre edilen iklimlendirme sistemleri böylece ideal ısı değerlerinin de elde edilmesini sağlamaktadır. Nem seviyesini kontrol eden havalandırma ortamdaki kirli havanın da temizlenmesini sağlayarak her zaman ferah bir konfor alanının oluşmasında etkilidir.

Otel Kapalı Havuz Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik
Otel Kapalı Havuz Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik

Otel Mutfak Havalandırması

Oteller için öncelikli havalandırma alanlarından olan mutfaklar yemek kokularının otel misafirlerini rahatsız etmemesi açısından dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Yemeklerin hazırlandığı mutfaklardan sunulduğu restoran kısımlarına kadar yemekle ilişkili olan tüm alanlarda havalandırmanın yeterli olması gerekmektedir. Aksi halde sağlık açısından çeşitli riskler doğurabileceği gibi otel misafirlerinin konforunu düşüreceği için otel imajı açısından da olumsuz yaratacaktır. Otel mutfakları özellikle yoğun pişirme alanları oldukları için gün içinde çok çeşitli gıdaların pişirildiği ve hazırlandığı alanlardır. Bu gıdaların çoğunda koku yayan besinler kullanıldığından kokunun etkin bir şekilde tahliye edilmesi gerekmektedir. Bu noktada özellikle aspiratör yapıya sahip fan çeşitleri ile kurulan havalandırmalar hava kalitesi açısından etkili sonuçlar vermektedir. Doğrudan mutfak ve restoran alanlarına kurulan bu havalandırmalar verimli ve stabil çalışma özellikleri taşımaktadır. Otel havalandırma sistemlerinde mutfak hava akışı çok önemlidir.

Otel Duman ve Koku Kontrolü

Otel havalandırma sistemleri için duman ve koku kontrolünün de yapılması sağlanabilmektedir. Duman ve kokunun istenen seviyelerde olması ya da hiç olmaması için ayarlanabilecek sistem bu sayede otelin ve misafirlerinin güvenliğini sağlayabilmektedir. Çevreye karşı da duman ve zararlı kokuların atılarak zarar vermesini engelleyecek olan filtreler otel çevresinin de temiz havaya sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca dahili ve harici tip duman filtreleri ızgara gibi pişirme yöntemlerinin yapılabilmesini, kapalı alanda bile müşteri memnuniyetini arttıracak etkinliklerin düzenlenmesini sağlamaktadır. Hesaş Mekanik Havalandırma tarafından sunulan havalandırma çözümleri otellerde sağlık koşulların oluşmasını sağlarken aynı zamanda misafir memnuniyetini de arttırarak otelin marka değerini yükseltmeyi başarmaktadır.

Yorum Yap