AVM Klima Sistemleri

AVM Klima Sistemleri

AVM klima sistemleri insan yoğunluğunun çok olduğu AVM’lerde iklimlendirme ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Özellikle alan açısından da geniş alana sahip olan AVM’lerde geleneksel ısıtma yöntemleri ile sıcak veya soğuk ısılar elde edilememektedir. Bu noktada ise profesyonel klima sistemleri devreye girmektedir.

AVM Klima Sistemleri
AVM Klima Sistemleri

AVM Klima Sistemlerinin Özellikleri

AVM klima sistemleri ilgili alanın müşteri ve çalışanlarına yönelik konforlu bir ortam sunmak için çalışmaktadır. Özellikle genel olarak büyük alanlar oldukları için AVM’lerde ısı kaybının oluşmaması, stabil ve çalışma sisteminin sağlanabilmesi ve konfor detaylarının da arttırılması için bu alanlara özel olarak sunulan klima çözümlerinden yararlanılmalıdır.

Bu klima sistemleri projelendirme kapsamında belirleniyor olsa da genel özellikleri ayarlanabilir yapıda olmaları ve alanın da ihtiyaç duyduğu sıcak – soğuk ısı ihtiyacını doğru şekilde giderebilmeleridir. Sistem üzerinde sıcaklık, nem ve hava sirkülasyonunun kontrol edilmesi için kontrol paneli de yer aldığından istenen ısı dereceleri kolay şekilde ayarlanabilmektedir. Özellikle tek bir noktadan kontrolün yapılması ısı değişimlerinin de sorunsuz şekilde uygulanabilmesi için yararlı olmaktadır.

AVM Klima Sistemlerinin Avantajları

AVM klima sistemleri diğer klima sistemlerine göre geniş ve büyük alanların iklimlendirme ihtiyacını karşılayacağı için kısmi farklılık taşımaktadır. Her AVM’nin yapısı ve genişliği değiştiği için klima sisteminin de tercih edilmesinde belirli noktalar göz önünde tutulmalıdır. AVM’nin metrekare cinsinden büyüklüğü ve meydana gelen kapasiteye göre yapılacak hesaplama sonucunda buna uygun olacak güç değerlerinde klima sistemi belirlenecektir.

AVM Klima Sistemleri
AVM Klima Sistemleri

Ayrıca enerji verimliliği de önemli olduğundan sistemin yüksek enerji verimliliği sunması da hedeflenmektedir. Bunun yanında hava filtreleme ve nemlendirme gibi özellikleri de içeriyor olması AVM’nin daha temiz ve kaliteli havaya kavuşmasını da sağlamaktadır. Özellikle soğuk dönemlerde içeride sadece sıcak havanın verilmesi nem açısından sorunlara yol açacağından nemlendirme noktasında da doğru çözümler sağlanmalıdır.

AVM’de çalışanların ve ziyaretçilerin rahatlığı da önemli olduğundan sistemin sessiz çalışma özelliği gösterilmesine de dikkat edilmelidir.

Hesaş Mekanik tarafından sunulan klima sistemleri AVM’ler için her zaman kullanılacak ve sıcak veya soğuk ısı ihtiyacını karşılayacak çözümler sunmayı başarıyor. Projelendirme ve uygulama aşamalarından sonra konforlu bir ortam oluşuyor.

Yorum Yap