Klima Sistemleri

Klima Sistemleri

Klima sistemleri bulunduğunuz ortamdaki iklimlendirme taleplerinin karşılanması için çalışan sistemlerdir. Sıcak ve soğuk hava vererek ortamdaki iklimlendirme ihtiyacını karşılayan bu sistemler özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılıyor.

Ev Klima Sistemleri
Ev Klima Sistemleri

Bireysel Klima Sistemleri

Klima sistemleri arasında en çok tercih edilen klimalardan olan bireysel klimalar özellikle evlerde sık kullanılıyor. Genel olarak tek bir dış ünite ve tek bir iç üniteden oluşan bu klimalar lokal olarak ısıtma ya da soğutma isteklerini karşılıyor. Enerji tasarrufu sunan yapıları ile birlikte ihtiyaçları karşılayan klimalar, aynı zamanda duvar, kasket, salon tipi olarak bulunuyor. Bu sayede de kullanım alanında doğru sonuçlar veriyor.

Bireysel Klimalar
Bireysel Klimalar

Multi Klima Sistemleri

Multi klima sistemleri tek bir dış üniteye bağlı olan birden fazla iç ünite ile çalışma gösteriyor. Çok odalı evlerin yanında özellikle işletmeler için son derece tasarruflu ve pratik yapıları ile bu sistemler öne çıkmaktadır. Dış ünitenin aldığı hava kanallar yardımıyla iç ünitelere iletilmekte ve her bölgede istenen ısı değerlerinin ayarlanması sağlanmaktadır. Özellikle yer kaplamayan yapısı ve dış ünite masraflarını azaltması sayesinde bu sistemler önemli kolaylık sunuyorlar.

Multi Klima Motoru
Multi Klima Motoru

Ticari Tip Klimalar

Ticari alandaki ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak üzere geliştirilen ticari tip klimalar, ihtiyaç duyulan iklimlendirme debisi ve verimliliğini en iyi şekilde sağlamak üzere çalışmaktadır. Bu sayede alandaki farklı derecedeki ısı ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Aynı şekilde yüksek verimlilik sunması sayesinde çok geniş alanlara da iklimlendirme açısından doğru sonuçları vermektedir.

VRF Klimalar
VRF Klimalar

VRF Klimalar

Klima sistemleri arasında özellikle büyük alanlara yönelik yüksek verimlilik sunmak üzere tasarlanmış olan VRF klimalar, birden fazla iç ünitenin bir veya birden fazla dış üniteye bağlanması temeline dayanmaktadır. Bu sayede yüksek verimlilik sağlanıyor. Özellikle büyük alanlarda üniteye yakınlık ve uzaklığa göre klima verimliliğinde sorun görülebilir. Fakat VRF klimalar stabil ve yüksek verimlilikte çalışma yapıları ile birlikte her noktadaki klima ünitelerinin istenen ısı değerlerinde çalışmasını mümkün kılar.

Hesaş Mekanik tarafından sunulan klima çözümleri ev ve işyerlerine konfor sunacak olan ısı ihtiyaçlarını enerji tasarruflu, ekonomik ve yüksek verimlilikte karşılamayı başarıyor.

Yorum Yap