Havalandırma Endüstriyel Çözümler

Havalandırma Endüstriyel Çözümler

Havalandırma endüstriyel çözümler iş alanlarının temiz havaya kavuşmasını sağlar. Sektöre ve alanın özelliklerine göre farklı çözümler sağlanması en verimli havalandırma çözümlerinden yararlanmayı mümkün kılmaktadır.

Endüstriyel Havalandırma Çözümleri
Endüstriyel Havalandırma Çözümleri

Basınçlı Hava Tesisatı

Havalandırma endüstriyel çözümler arasında öne çıkan basınçlı hava tesisatı, havanın içinde biriktirilen enerjiyi uzak bölümlere itmekte ve basınç potansiyelinden yararlanarak mekanik enerji oluşturur. Sanayide kullanılan kompresörler harcadıkları enerjiyi tam olarak havaya dönüştürmemektedir. Bu tesisat ise kompresörlerin yapısına tam uygun olarak monte edilir. Böylece kompresör havasının verimli bir şekilde kullanılmasını mümkün kılar.

Bu tesisat temelde iki şekilde uygulanır. İlki kullanım noktalarına yönlendirilen tek bir beslenme hattı, diğeri ise çember düzeninde olacak boru şebekesidir.

Buhar Tesisatı ve Kazanlar

Buhar tesisatı havalandırma ya da farklı amaçlar için kullanılacak olan havanın dağıtım sistemini ifade eder. Dağıtım sisteminin temel görevi buharın kullanım noktasına gereksinim duyulan basınçla taşınmasıdır. Bu açıdan da dağıtım hatlarında basınç döngüsünü verimlilik ile sağlamaktadır. Basınç kayıplarını engellemesi için verimlilik sunan tesisat, buharın kesintisiz sağlanması için ise kazana bağlıdır. Bu kazanlar üretilen buharın depolanması ve tesisat yoluyla da ihtiyaç duyulan alana gönderilmesinden sorumludur. Kazanlar herhangi bir yakıt ile sudan buhar oluştururlar ve yakıt türüne göre de enerji tasarrufu sunarlar.

Doğalgaz Tesisatı

Endüstriyel anlamda doğalgaz önemli yakıtlar arasında gelmektedir. Doğalgazın ihtiyaç duyulan alanlara dağıtılması konusunda sızdırmazlık çok önemlidir. Doğalgaz dönüşümü debiye ve basınca paralel olacak şekilde tesisat sayesinde kurulur. Ayrıca tesisatın gerekli şartnamelere de uygunluğu sağlanır. Büyük ya da küçük borular ile yapılabilen tesisat çıkış uçlarından gazı kullanmayı mümkün kılar.

Havalandırma Endüstriyel Çözümler
Havalandırma Endüstriyel Çözümler

Nem Alma Tesisatı

Aşırı nemin oluştuğu iş alanlarında bu durum sağlık ve üretim açısından zarar verebileceği için nem alma tesisatı kullanılmaktadır. Havuz, hamam gibi alanlar başta olmak üzere bu türden alanlarda kullanılan nem alma tesisatı su buharının tahliyesini sağladığı gibi içerideki nemin de ideal seviyelerde olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda çeşitli iklimlendirme sistemleriyle de entegre edilerek ortamda istenen ısı değerlerini de oluşturmaktadır. Hesaş Mekanik Sistemleri tarafından sunulan endüstriyel çözümler iş yaşamını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda güvenli ve sağlıklı iş ortamlarının da oluşmasını mümkün kılıyor.

Kızgın Su Tesisatı

Kızgın suyun kullanıldığı iş alanlarında bu suyun üretimi sonrasında taşınması önemli bir konudur. Kızgın su kazanları genellikle 120 derecenin üstünde sıcak su üretirler. Kazanlarda üretilen suyun güvenli ve sorunsuz şekilde çıkış noktalarına taşınması ise tesisat yardımıyla olmaktadır. Korozyona karşı dayanıklı olan bu tesisat gerekli olduğu kadar istenildiği gibi kurulabilmektedir.

Kızgın Yağ Tesisatı

Havalandırma endüstriyel çözümler arasında kızgın yağ tesisatı, kızgın yağ üretim ve kullanımı yapan işletmelere yöneliktir. Isı transfer akışında çok tehlikeli yüksek sıcaklık meydana geldiğinden kızgın yağın kullanımında hem dirençli hem de güvenli tesisat özelliklerine sahip olunmalıdır.

Yorum Yap