İstanbul Okul Havalandırma Sistemleri

Okul Havalandırma Sistem Özellikleri

İstanbul Okul havalandırma sistemleri Hesaşın sunduğu profesyonel çözümlerde öğrencilerin sağlığı en önemli etkendir. Gelişen teknoloji doğrultusunda havalandırma sistemleri oldukça gelişmiş hale getirilmiştir. Sahip olunan özellikleri ile daha iyi performans sunan havalandırma sistemleri bulunur. Havalandırma sistemleri birçok yaşam alanında kullanılır. Okullarda kullanılan havalandırma sistemleri en önemli olanlar arasında yer alır. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise gibi çeşitli eğitim görülen kurumlarda havalandırma sistemi mutlaka olmalıdır. Okullarda bulunan sınıfların havalandırma sana sorunsuz şekilde yapılmasına yardımcı olan sistemler birçok özelliğe sahiptir.

İstanbul Okul Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik
İstanbul Okul Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik

Okul Havalandırma Sistemlerinin Kullanımı

Çocuk ve eğitmenlerin nemli ve rutubetli bir hava soluması sağlık sorunlarına yol açar. Havalandırma sistemlerinin okullarda bulunması, bu nedenle oldukça önemlidir. Özel ve kamu eğitim kurumlarında havalandırma sistemleri kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle okulların hava almayan bölümlerinde sistemlerin bulunması oldukça önemli bir konudur. Okul havalandırma sistemleri şu bölümlerde özellikle bulunmalıdır; oyun odaları, soyunma odaları, spor salonu, kütüphane, kantini yatakhane ve mutfak bölümlerinde bulunması gerekir. Kapalı bir yapının içinde bulunan okulların en az hava alan kısımlarıdır.

İstanbul Okul Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik İklimlendirme ve Havalandırma
İstanbul Okul Havalandırma Sistemleri Hesaş Mekanik İklimlendirme ve Havalandırma

Okulun hangi bölümünde kullanılacağına karar verildikten sonra kanal ve filtre seçimi yapılabilir. Havalandırma sistemlerinde bulunan bölümler, kullanıma uygun şekilde bir düzene sahiptir. Kanallar, daha çok yapının özelliklerine göre belirlenir. Filtreler ise havalandırma konusunda eksik olan konunun tamamlanması için önemlidir. Karbon filtresi, toz filtresi, ultraviyole filtresi, aspiratör filtresi ve aktif karbon filtresi gibi çeşitli filtre çeşitleri bulunur. Öğrenci ve eğitmenlerin daha sağlıklı ortamlarda bulunması için oldukça önemli sistemlerdir.

Okul Bölümlerinin Havalandırılması

Hesaş Mekanik İklimlendirme okullarda havalandırma sistemlerinin insan sağlığı tarafından öneminin bilincindedir, sunulan hizmetler bu doğrultuda güvenilir şekilde sunulur. Okul havalandırma sistemlerini çeşitli alanlarda kullanmak mümkündür. Okullarda bulunan tuvaletlerde havalandırma mutlaka olmalıdır. Tuvalet gibi ortamlarda hava değişiminin bir saatte 5 defa olması gerekir. Tuvalet için kurulan havalandırma sistemlerinin hatları, diğer hatlardan ayrı tutulmalıdır.

Kimya laboratuvarı gibi laboratuvar ortamlarında ise temiz hava son derece önemlidir. Daha küçük yaş gruplarının bulundukları anaokulları ve kreşlerde ise çocukların uzun süre aynı ortamda kaldıkları göz önünde bulundurulur. İstanbul Okul havalandırma sistemleri amacına uygun şekilde seçilebilecek şekilde geniş seçenekler halinde sunulur.

Yorum Yap