Havalandırma Sistemleri İstanbul

Havalandırma Sistemleri İstanbul

Havalandırma sistemleri İstanbul için Hesaş Mekanik ürünleri ortam havasının değişmesine ve daha sağlıklı hava kalitesine ulaşmaya yardımcı oluyor. Farklı elemanlardan bir araya gelen havalandırma sistemleri, bu sayede alanın ihtiyacını doğru karşılıyor.

Havalandırma Sistemleri İstanbul Hesaş Mekanik
Havalandırma Sistemleri İstanbul Hesaş Mekanik

Alüminyum Hava Kanalı

Havalandırma sistemleri İstanbul için en önemli elemanların başında alüminyum hava kanalı geliyor. Bu kanallar, havanın dolaşmasını ve istenilen noktaya taşınmasını sağlamaktadır. Genel olarak düşük ve orta basınç havalandırma ihtiyaçlarında alüminyum hava kanalları tercih edilir. Esnemeye, sıkıştırmaya ve bükülmeye uygun olan kanallar böylece alanın mimari yapısına göre en uygun olacak şekilde tasarlanabilmektedir.

Alüminyum Hava Kanalı
Alüminyum Hava Kanalı

Ayrıca montaj işlemlerinin de kısa sürmesi bu malzemeyi öne çıkmaktadır. Ses ve ısı yalıtımı sunmaları da önemlidir. Mekan içindeki havanın dolaşımında rahatlıkla tercih edilebilecek yapıda olan bu kanallar sıcak veya soğuk hava koşullarına karşı da dayanıklılık sunarlar.

Galvaniz Havalandırma Kanalı

Malzeme yapısı itibariyle verimlilik ve dayanıklılık sunması için geliştirilmiş olan galvaniz havalandırma kanalı, havanın sirküle edilmesinde ve taşınmasında son derece etkili sonuçlar gösterir. Aynı zamanda sızdırmazlık özellikleri de yüksektir. Metal sacın galvaniz ile kaplanması ile üretilen bu sistemler farklı kalınlıklara sahip olabilmektedir. Bu kalınlıkları 0,5 mm ile 1 mm arasında farklılık gösterir. Ev ve işyerlerinde kullanıma uygun olan galvaniz kanallar özellikle temizlik açısından da avantaj sunarak kolay, pratik ve hızlı çözümler sunan yapılarıyla öne çıkarlar.

Havalandırma Bağlantı Elemanları

Havalandırma sistemlerinin sorunsuz çalışabilmesi için bağlantılarının doğru yapılması gerekir. Havalandırma bağlantı elemanları sistemin ihtiyaç duyduğu farklı parçalardan oluşmaktadır. Bunlar çelik dübeller, L profiller, çakmalı dübeller, askı elemanları gibi parçalardır. Havalandırma sistemlerinde en iyi verimin alınabilmesi için sistemi oluşturan parçaların bir araya titizlikle getirilmesi önemlidir. Aynı şekilde sistemdeki parçalarda sorun çıkmaması için yüksek kalite ürünlerin de tercih edilmesi gerekir.

Havalandırma Bağlantı Elemanları
Havalandırma Bağlantı Elemanları

Ünitelerden kanallara, fandan menfez parçalarına kadar her bir elemanın çalışabilmesi için bağlantı elemanları ile kurulması gerekir. Aynı zamanda genel olarak havalandırma sistemleri tavanda bulundukları için sistemin zamana ve kullanıma bağlı olarak sorun çıkarmaması için de tavan bağlantı işlemlerinin yine bu elemanlar yardımıyla yapılması gerekmektedir.

Havalandırma istenen mahalin mimari özellikleri farklı olacağı için yine bağlantı elemanları ile birlikte istenen yerleştirme özellikleri de sağlanabilmektedir.

Havalandırma İzolasyon Malzemeleri

Havalandırma sistemlerinde dışarıya atılan kirli havanın sisteme tekrar dönmesini engelleyen parçalar havalandırma izolasyon malzemeleridir. Monte sonrasında sisteme mutlaka izolasyon yapılmalıdır çünkü havalandırma sistemlerinin amacı ortamdaki kirli havayı tamamen temizlemek olduğu için sızıntının olması halinde ortamda tamamen temiz hava elde edilemeyecektir.

Havalandırma İzolasyon Malzemeleri
Havalandırma İzolasyon Malzemeleri

Havalandırma Konnektör

Isıya dayanıklı özelliğiyle hava sirkülasyonunu sorunsuz sağlayan bu sistemler dış ve iç ortamlarda kullanıma uygundur. Kanal tesisatı olmayan, merkezi tesisata sahip ve davlumbaz havalandırmaya sahip olan alanlarda havalandırma konnektör kullanılabilmektedir. Bu sistem sayesinde havalandırma daha temiz ve satabil şekilde elde edilmektedir.

Havalandırma Malzemeleri

Havalandırma sistemleri İstanbul için kullanılan havalandırma malzemeleri farklılık göstermektedir. Havalandırma sisteminin yapısına göre değişen bu malzemeler bağlantı elemanlarından izolasyon malzemelerine kadar çeşitliliğe sahiptir. Sistemin stabil ve her zaman istenen debide verimlilik sunabilmesi için malzemeler yardımcı olmaktadır. Somun, profiller, rotlar temel malzemeler arasındadır.

Yuvarlak Hava Kanalı

Hesaş Mekanik İklimlendirme sistemleri içinde daha estetik özellikler sunan yuvarlak hava kanalı, görsel beğeniyi arttırmak için tercih edilir. Kanal, diğer kanallar gibi üniteler arasında havayı taşır veya havalandırma istenen mahale hava akışını sağlamaktadır. Özellikle görselliğin ön planda tutulduğu alanlarda diğer kanallara kıyasla estetik talepleri karşıladığı için iç mimari özellikleri tamamlayıcı bir unsur olarak tercih edilmektedir.

Yorum Yap