Jet Fan Sistemleri

Jet Fan Sistemleri

Jet fan sistemleri havalandırma sistemlerinde hızlı ve etkili çözümler sunmak için geliştirilmiş olan sistemlerdir. Bu ismi almalarında temel neden ise diğer havalandırma sistemlerine göre bu sistemlerde jet motorlarının kullanılmasıdır. Böylece çok hızlı ve yüksek verimlilikte havalandırma sağlanabilir.

Jet Fan Sistemleri
Jet Fan Sistemleri

Jet Fan Havalandırma Nedir?

Jet fan sistemleri özellikle hızlı ve performans odaklı olarak hava sirkülasyonunun yapılması gereken alanlarda kullanılan güçlü sistemlerdir. Bu sistemde jet fanlar kullanıldığı için içerideki hava çok hızlı şekilde emilip dışarıya atılmaktadır. Buna bağlı olarak havanın uğradığı ivmelenme ile beraber hava sirkülasyonu açısından önemli bir hareket olmaktadır.

Özellikle kapalı otopark gibi araçların egzozundan çıkan zararlı ve kimyasal gazların ortamdan bir an önce atılması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Bu türden alanlarda kirli ve zararlı havanın birikmesi sağlık sorunlarını beraberinde getireceği için jet fan havalandırma ile birlikte hızlı şekilde havanın dışarıya tahliyesi mümkün olur.

Sadece kapalı otoparklar için değil üretime veya farklı sebeplere bağlı olarak ortamda zararlı ve kimyasal gazların bulunduğu alanlarda da yine jet fanlar hızlı şekilde kirli havayı emerek dışarıya tahliye edilmesini sağlarlar.

Jet Fan Sistemleri
Jet Fan Sistemleri

Jet Fan Sistemlerin Avantajları Neler?

Jet fan sistemleri önemli avantajlara sahiptir. Bunlar;

  • Oluşturulan hava itme kuvvetiyle birlikte havayı çok yüksek seviyelerde harekete geçirirler.
  • Farklı itme kuvvetlerine sahip jet fanlar mevcuttur. Bu sayede alanın ihtiyaç duyduğu havalandırma sirkülasyonu için doğru sonuçlar alınabilmektedir.
  • Genel olarak 20N, 30N, 50N, 80N, 100N itme kuvveti söz konusudur.
  • Zararlı gazların çıkışını tamamen sağlarlar. Temiz hava ile zararlı gazların karışmasını da engelleyerek hava çıkışında sağlık açısından riskli olacak durumları ortadan kaldırırlar.
  • Kapalı otopark gibi alanlarda kullanıldıklarında CO2 ölçer cihazlar ile sistem otomatik olarak devreye girebilmektedir. Bunun dışında tünel gibi alanlarda da yine egzoz gazının tahliyesi için sık olarak kullanılırlar.
  • Yangın halinde de ortaya çıkan dumanın çok hızlı ve sorunsuz bir şekilde dışarıya tahliyesini mümkün kılarlar. Özellikle yangına müdahale edecek itfaiye birimlerinin de daha kolay çalışmasını sağlarlar.

Hesaş Mekanik tarafından sunulan jet fanlar güvenli ve yüksek verimlilikte çalışma sunarlar.

Yorum Yap