Küçük Ticari Klimalar

Küçük Ticari Klimalar

Küçük ticari klimalar küçük ve orta ölçekteki işletmelerde kullanılmaktadır. Boyutlarının uygunluğu, enerji verimliliği sunmaları ve yüksek performans göstermeleri için bu türden alanlarda beklentilerin doğru olarak karşılanmasını sağlamaktadır.

Küçük Ticari Klimalar
Küçük Ticari Klimalar

Küçük Ticari Klima Çeşitleri

Küçük ticari klimalar ofis, restoran, otel lobisi, mağaza, soyunma odası gibi küçük veya orta ölçekteki alanlarda kullanılan klima çeşitleridir. Bunlar genellikle kaset tipi klimalardan oluşmaktadır. Kaset tipi klimalar ise iç üniteleriyle tavan boşluğuna ve ayrıca dış üniteleriyle de tavana sabitlenmiş olan ve dört yöne de iklimlendirme sunan klimalardır. Ergonomik tasarımları ile özellikle alan açısından kısıtlı olan yerlerde beklentileri en iyi şekilde karşılamayı başarırlar. Dört yöne doğru iklimlendirme sundukları için de eşit hava akımının gerektiği yerlerde doğru çözüm sunarlar.

Bunun yanında döşeme, yer tavan, gizli tavan, tavan tipi klimalar da küçük ticari klimaların sık kullanılan çeşitleridir. Döşeme tipi klimalar, iç ünitenin yere yakın olduğu, hava emişinin tabanda biriken soğuk havanın emildiği tipte olan klimalardır. Bu çalışma yapısı ile birlikte verimli ve homojen bir iklimlendirme sunmaktadır. Farklı hava yönlendirme kanatlarına da sahip olduğundan havanın ne tarafa yönlendirilmesi konusunda da kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Yer tavan klimalar ise diğer modellere göre farklı olacak şekilde tavanın yanı sıra yere de monte edilebilmektedir. Tasarımları ile özellikle alan açısından kısıtlılık yaşayan yerler için ideal bir çözüm olarak öne çıkarlar. Görüntüsüyle de şıklık sunan bu klimalar, sessiz çalışma özellikleriyle de ofis gibi alanlar için doğru değerleri sunabilirler.

Küçük Ticari Klimalar
Küçük Ticari Klimalar

Gizli tavan tipi klimalar ise asma tavan içine ünitenin gizlendiği klimalardır. Böylece sadece iç üniteye ait emiş ve üfleme menfezi görülmektedir. Bu da alanın daha estetik ve şık görünmesini desteklemektedir. Ayrıca açık tavan uygulamalarında da yine kullanılabilmektedir.

Tavan tipi klimalar ise doğrudan tavana monte edilen, menfez yönü açısından da genelde tek veya çift yönü içeren klimalardır. Ekonomik olmalarından ve ısıyı güçlü bir şekilde tek bir yöne doğru üflemelerinden ötürü pek çok işletmede tercih edilmektedir.

İklimlendirme İhtiyaçlarınız İçin Doğru Çözümler

Hesaş Mekanik güvencesiyle sunulan küçük yapıdaki ticari klimalar hem ergonomik olmaları hem de enerji tasarrufu sunmaları sebebiyle ısı ihtiyacınızı karşılıyor. Küçük ticari klimalar sıcak ve soğuk ısı verebildikleri için dört mevsim kullanım özelliğine sahiptir.

Yorum Yap