Ofis Havalandırma Sistemi

Ofis Havalandırma Sistemleri

Ofis havalandırma sistemleri kapalı alanlar olan ofislerde ferah ve rahat hava kalitesine ulaşmak için kullanılmaktadır. Çalışanların ofis ortamında verimli şekilde çalışabilmeleri ve aynı zamanda ofis içinde bulunan havanın da yüksek kalitede olması için görev gören bu sistemler, küçük ya da büyük ofis ayrımı olmaksızın doğru sonuçlar vermektedir.

Ofis Havalandırma Sistemleri
Ofis Havalandırma Sistemi

Ofis Havalandırma Sistemlerinin Önemi

Ofis havalandırma sistemleri yapıları itibariyle stabil ve yüksek verimlilikte sağladıkları hava kalitesi ile birlikte ofis gibi çok fazla çalışanın bulunduğu alanlarda havayı sağlıklı hale getirmektedir. Özellikle kapalı alanlarda bir süre sonra ortamdaki hava kirleneceği için sağlık açısından çeşitli riskler oluşturmaktadır. Bunun yanında ofiste bulunanların kendilerini konforlu da hissetmeleri için ortam hava kalitesinin iyileştirilmesi gerekir.

Bunu sağlamak için geliştirilen havalandırma sistemleri yüksek verimlilikte çalışarak istenen süreler boyunca ortama taze ve temiz hava vermektedir. Ayrıca iklimlendirme sistemleri ile entegre edildikleri için de iklimlendirme ihtiyacının da karşılanmasını sağlayabilirler. Bu sayede geleneksel havalandırma ve iklimlendirme yöntemlerinin uygun olmayacağı ofislerde sağlıklı ve konforlu ortam kalitesi elde edilmektedir.

Ofis Havalandırma Sistemleri Nasıl Kurulur?

Ofis havalandırma sistemleri kurulumu için öncelikle projelendirme yapılması gerekmektedir. Her ofisinin yapısı ve ihtiyacı değişken olacağı için Hesaş Mekanik tarafından yapılacak projelendirme sonrasında kurulum işlemlerine geçilecektir. Kurulum işlemleri kısa sürede tamamlandığından iş akışının engellenmesi de söz konusu olmaz.

Havalandırma sistemlerinin çalışma yapısı temel olarak dış ünite, hava kanalları, menfez, fan ve filtre gibi elemanlara dayanmaktadır. Ortamdaki kirlenen hava fanlar yardımıyla dışarıya alınır ve dış ünitenin yardımıyla da dışarıdaki temiz hava ortama verilmektedir.

Ofis Havalandırma Sistemleri
Ofis Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemlerinde çok farklı çeşitler olduğundan ihtiyaca göre çalışma gösterecek sistemi kurmak da mümkündür. Örneğin tek bir merkezden kontrol edilebilecek merkezi klima sistemlerinin yanında her odada ayrı ayrı hava akışı ve iklimlendirme derecesi sağlayabilecek multi havalandırma sistemleri çözümleri de bulunmaktadır. Bu sayede alanın ihtiyaçlarına göre havalandırma çözümlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Havalandırma sistemleri uzun ömürlü sistemler olup düzenli yapılacak bakım ve kontroller ile birlikte enerji verimli ve sorunsuz kullanım sağlayacak sistemler olarak öne çıkar.

Yorum Yap