Okul Havalandırma Sistemleri

Okul Havalandırma Sistemleri

Okul havalandırma sistemleri eğitim alanlarında hava kalitesini iyileştirmek ve kötü havayı ortamdan uzaklaştırmak için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler, stabil çalışmaları ile istenilen süreler kapsamında havayı temizler. Böylece özellikle okul gibi yerlerde çok etkili olan hava yoluyla bulaşan hastalıkların da önüne geçilmeyi başarırlar.

Okul Havalandırma Sistemleri
Okul Havalandırma Sistemleri

Okul Havalandırma Sistemlerinin Önemi

Okul havalandırma sistemleri stabil çalışma yapıları ile birlikte ortam havasını iyileştirmek için önemli rol üstlenirler. Bu sistemler, temel olarak ortamdaki kirli havayı uzaklaştırmakta yerine ise dışarıdan alınan temiz ve sağlıklı havayı vermektedir. Özellikle çocuklar arasında çok çabuk yayılan bulaşıcı hastalıkların da bu sayede okulda önüne geçmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca okullarda yemekhane, spor salonları ve soyunma odaları gibi alanlar da çok olduğundan bu tür alanlarda kötü kokunun da önüne geçebilmek amacıyla yine havalandırma sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Havalandırma sistemleri alanın ihtiyacına göre belirlendiği için okulun özelliklerine, büyüklüğüne ve öğrenci sayısına bağlı olarak doğru sistemin belirlenmesi sağlanabilecektir. Sistemin ihtiyaç duyulan hava kapasitesini doğru olarak karşılayabilmesi çok önemlidir. Bu bakımdan da sistem kurulmadan önce projelendirme yapılması gerekir. Projelendirme kapsamında alanın ihtiyacına uygun olacak havalandırma sistemi saptanabilecek ve bunun karşılığında da sistem sürekli olarak ortam havasını temizleyecektir.

Ortam Havasını Temizlemede Etkili Çözüm

Okul havalandırma sistemleri okulun ihtiyaç duyduğu hava kalitesine göre belirlendikleri için kurulum sonrasında en yüksek verimlilikte çalışırlar. Sistemin verimliliğini kaybetmemesi için rutin bakımlarının ihmal edilmemesi ve kurulum esnasında da sorunsuz kurulumun yapılması önemlidir. Hesaş Mekanik gerek projelendirme gerekse de sistemin kurulması aşamasında gösterdiği hizmetler ile birlikte sorunsuz havalandırma sistemlerinin oluşmasını sağlamaktadır. Bu sayede ortam hava kalitesi okullarda öğrenciler ve öğretmenler için sorunsuz hale gelebilmektedir.

Okul Havalandırma Sistemi
Okul Havalandırma Sistemi

Kurulacak olan havalandırma sistemleri farklı elemanların bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bu bakımdan dış ünite, havalandırma kanalları, fan ve menfez gibi farklı ürün grupları kullanılmaktadır. Her bir parçanın projelendirme aşamasında ihtiyacı doğru karşılayacak şekilde belirlenmesi ve kurulması istenen verimliliğin alınması açısından da önemlidir. Sağlıklı ve ferah hava kalitesine ulaşılmasını sağlayacak olan bu sistemler enerji tasarrufu sunan yapılarıyla da ekonomiktir.

Yorum Yap