Isıtma ve Soğutma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Isıtma ve soğutma sistemleri ısı derecesinin kontrol altında tutulması gereken alanlarda kullanılmaktadır. Bu kapsamda kullanım alanı açısından genişlik söz konusudur. Depolardan fabrikalara fuar alanlarından spor salonlarına kadar ortamda istenen ısı değerlerinin oluşmasını sağlarlar.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri
Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Isıtma ve Soğutma Sistemleri Kullanım Alanları

Isıtma ve soğutma sistemleri ısı ihtiyacının gerek insanlar gerekse de ürünler açısından ihtiyacının duyulduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bu bakımdan çok geniş bir alanda kullanıma sahiptirler. Depo, fabrika, atölye, oto plazalar, seralar, spor salonları, oteller, restoran, kafe, sinema salonları, AVM’ler gibi çok farklı alanlarda ortamdaki sıcak veya soğuk ısı ihtiyaçlarının karşılanması için görev yaparlar.

Soğutma sistemleri belirli bir dönem veya her zaman soğuk kalması gereken ortamlarda istenen soğuk ısı değerlerinin elde edilmesi için kullanılmaktadır. Bu bakımdan mezbaha, gıda ve ilaç depoları, morg ve soğukluk ihtiyacı olan alanlarda kullanılırlar. Sistemde aynı zamanda temiz hava ihtiyacının da karşılanabilmesi mümkün olduğundan ortamdaki hava kalitesinin iyileştirilmesi için de önemli görev söz konusu olur.

Isıtma sistemleri ise sıcak ısının belirli bir dönem veya sabit bir şekilde gerekli olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Isı ayarlarının kolay şekilde yapılabilmesinden kaynaklı olarak istenen ısı değerlerine ulaşmak da zahmetsizdir.

Yerden Isıtma Sistemleri
Yerden Isıtma Sistemleri

Bu sistemler enerji tasarrufu meyilli yapıları ile birlikte kullanım alanlarında önemli tasarruf imkanları da sunmaktadır. Aynı şekilde bina yalıtımının da iyi olması sayesinde elde edilecek olan verimlilik daha da yüksek olacaktır. Bu bakımdan sistemin kullanım alanlarına sunduğu pek çok avantaj söz konusu olmaktadır. Isı sistemlerinde havalandırma entegrasyonu mümkün olduğundan ısıtma veya soğutma yapılırken aynı zamanda ortam havasının da tazelenmesi söz konusudur.

İhtiyaca Doğru Çözümler Sunan Sistemler

Hesaş Mekanik tarafından sunulan sistemler ortamda ihtiyaç duyulan ısı talebinin doğru karşılanmasını sağlar. Sistem özellikleri için ortamda ihtiyaç duyulan talebe göre belirleme yapılarak malzeme kullanımı söz konusu olduğundan alanın ihtiyacının tam olarak karşılanması sağlanmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemleri stabil çalışma gösteren özellikleri sayesinde de ortamda istenen ısı değerlerinin her zaman mümkün olmasını sağlayarak insan konforunun oluşmasını, ürünlerin ise doğru muhafaza edilmesini sağlar.

Soğutma ve Isıtma Sistemleri
Soğutma ve Isıtma Sistemleri

Yorum Yap