Sığınak Havalandırma Sistemleri

Toz Toplama Filtreleri

Toz toplama filtreleri ortamdaki her türden tozu etkin bir şekilde toplayan ürünlerdir. Sağlık açısından zararlı olan tozların toplanmasını sağlayan bu ürünler fabrika gibi alanlarda çalışan sağlığının korunmasında önemli yararlar sunar.

Toz Toplama Filtresi
Toz Toplama Filtresi

Toz Toplama Filtresi Neden Gerekli?

Toz toplama filtreleri havanın içinde bulunan toz parçacıklarının etkin bir şekilde ayrıştırılması ve toplanması mantığına dayanarak çalışmaktadır. Bu tozlar sistemin iç kısmında bulunan filtre kısımlarına takılmaktadır. Sonrasında ise toplayıcı bölümünde birikmiş olan tozlar el ile temizlenir ve böylece tozlar etkili şekilde uzaklaştırılır. Toz toplama sistemleri havanın temiz olmasını ve kullanıldığı alanın da sağlık koşullarına uygun olmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan da insan sağlığı açısından gerekli olan elverişli çalışma koşullarını uyguladıkları söylenebilir.

Endüstriyel özellikteki toz toplama filtreleri ortamdaki parçacık halinde olan tozun yanı sıra duman ve fiber maddelerin oluşturduğu istenmeyen havayı ortamdan atmada son derece başarılıdır. Bu bakımdan metal sektörü, kimya sektörü, mobilya sektörü, gıda üretimi, ilaç sektörü gibi çok farklı alanlarda gerekli sağlık koşullarının sağlanabilmesi için kullanılmaktadır.

Toz Toplama Filtrelerinin Çalışma Sistemleri

Toz toplama filtreleri farklı özelliklerde bulunmaktadır. Bu bakımdan fiyatları da değişmektedir. Sistemde yer alan motor güçlü emişi ile birlikte havayı çeker ve bu esnada karbon filtreye takılan zararlı parçacıklar böylece havadan arındırılmış olur. Ortamdaki toz ve diğer zararlı parçacıkların çıkış miktarına göre toz toplama sistemlerinin de kapasiteleri ve özellikleri değişmektedir.

Toz Toplama Filtresi
Toz Toplama Filtresi

Sadece çalışan sağlığının korunması adına değil aynı zamanda ürünün kalitesi ve dayanıklığının da korunabilmesi için yararlı olan bu cihazlar böylece üst düzey kalitede sağladıkları imkanlar ile birlikte sorunsuz şekilde filtreleme yapılmasına fırsat verir. Özellikle aşırı toz çıkışı olan yerlerde hava kalitesinin sağlık koşullarına uygun olması gerektiği için bu filtrelerden işletmelerin kullanımı da zorunlu tutulmaktadır. Sağlıklı ve sorunsuz şekilde ortam havalandırmasına destek olan bu filtreler havalandırma sistemlerinin de daha verimli çalışmasını sağlar.

Hesaş Mekanik tarafından sunulan toz toplama filtreleri ve havalandırma sistemleri küçük ya da büyük alan ayrımı olmadan istenen hava kalitesine kavuşulmasına yardımcı olmaktadır.

Yorum Yap