Esenyurt Mekanik Havalandırma

Esenyurt Mekanik Havalandırma

Esenyurt mekanik havalandırma sistemleri Hesaş Mekanik, yüksek verimlilikte havalandırma çözümleri sunuyor. Özellikle işletmeler için önemli hava kalitesi sağlayan mekanik havalandırma çözümleri, doğal havalandırmanın yeterli olmadığı yerlerde sağlıklı ve temiz hava kalitesi sunuyor.

Esenyurt Mekanik Havalandırma
Esenyurt Mekanik Havalandırma

Mekanik Havalandırma Avantajları

Esenyurt mekanik havalandırma çözümleri sunan Hesaş Mekanik ürünleri kapalı alanların sağlıklı hava kalitesine ulaşması için önemli kolaylık sağlamaktadır. Pencere ve kapı gibi yöntemlerle havalandırma özellikle büyük alanlar için yapılamamaktadır. Bu bakımdan mekanik havalandırma çözümleri ortamda istenen hava kalitesine ulaşmak, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde stabil havaya kavuşmak açısından yararlıdır.

Temel olarak bu sistemler içeride bulunan kirli havayı dışarıya attığı gibi dışarıdaki temiz havayı da içeriye vermektedir. Böylece sürekli olarak sirkülasyon olarak hava kalitesinin en iyi şekilde ortamda olması sağlanmaktadır. Mekanik havalandırmalar sadece havayı temizlemek için değil aynı zamanda farklı işlevlerle de öne çıkar. Bunlar;

  • Yangın ve patlama gibi durumların önüne geçilmesi
  • Pis ve kötü kokuların giderilmesi
  • Kirleticilerin seyreltilmesi
  • Sürekli olarak taze havanın sağlanması olarak sıralanabilir.

Mekanik Havalandırma Çeşitleri

Esenyurt mekanik havalandırma için Hesaş Mekanik Havalandırma tarafından sunulan havalandırma çözümleri ortamın hava ihtiyacının en iyi şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Her alanın hava ihtiyacı farklılık taşıyacağı için sistem özellikleri de buna bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak mekanik emiş ve mekanik beslemeli sistemler bulunmaktadır.

Mekanik emiş ve doğal beslemeli sistemler kapalı ortam içinde birikmiş olan havanın mekanik bir şekilde dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Bu sistemlerin en önemli avantajları enerji tasarrufu açısından önemli katkı sunmasıdır.

Mekanik beslemeli – doğal çıkışlı sistemler ise temiz havanın içeriye belirlenmiş olan sistem aracılığıyla aktarılmasını ve kirli havanın da dışarıya aynı şekilde atıldığı sistemlerdir. Özellikle AVM, spor salonu, okul, hastane gibi büyük alanlarda yüksek verimlilik sunan yapıları sayesinde sık tercih edilmektedir.

Mekanik havalandırmalar stabil çalışma özellikleri sayesinde ortamda talep edilen hava kalitesinin en iyi şekilde oluşmasını sağlamaktadır. Hesaş Mekanik güvencesiyle sunulan bu sistemler ortamdaki kirli havayı uzaklaştırırken aynı zamanda sağlık koşulları için de uygun koşulları sağlamaktadır. Bu sayede de iş güvenliği açısından da önemli bir katkı sunmayı başarmaktadır.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap