Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul

Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul

Mekanik havalandırma tesisatı İstanbul bölgesinde özellikle işyerlerinin yoğunluğu göz önüne alındığında son derece önemli bir sistem olarak öne çıkmaktadır. Mekanik havalandırmanın sorunsuz şekilde çalışabilmesi için tesisatının sorunsuz olması gerektiğinden tesisat projelendirme ve kurulum işlemlerinde uzman desteği alınmalıdır.

Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul
Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul

Mekanik Havalandırma Tesisatı Neden Önem Taşıyor?

Mekanik havalandırma tesisatı İstanbul gibi işletme yoğunluğunun çok olduğu bölgelerde hava kalitesi olarak doğru sonuçların alınması için önemli rol üstlenmektedir. Günümüzde gelişmiş ve verimlilik açısından yüksek olan havalandırma sistemleri mekanik havalandırma sistemleri olarak kabul edilmektedir. Bu sistemler temel olarak verimli ve stabil bir şekilde içeride bulunan pis havanın dışarıya atılmasını, içeriye ise temiz havanın sorunsuz bir şekilde ulaştırılması için kullanılmaktadır.

Sadece içerideki kirli havanın dışarıya atılması için değil aynı zamanda içeride sağlık açısından risk oluşturabilecek her türden gaz, kirli hava, duman, toz gibi oluşumları da uzaklaştıran yapıları sayesinde önemli bir görev görmektedirler. Bu bakımdan işyerlerinde çalışan ve müşteri sağlığının da korunmasına, iş sağlığının desteklenmesine de yardımcı olurlar.

Mekanik havalandırmaların sorunsuz şekilde çalışabilmesi için ise en önemli nokta tesisatının sorunsuz şekilde yapılmasıdır. Alanın büyüklüğüne ve ihtiyacına göre planlama yapılabildiği için tesisat noktasında uzmanlardan destek alınmalıdır. Hesaş Mekanik alanında uzman iş anlayışı ile birlikte havalandırma ihtiyacı olan bölgelere yönelik doğru çözümler sunmayı başarmaktadır.

Mekanik Havalandırma İçin Profesyonel Çözümler

Mekanik havalandırma tesisatı İstanbul bölgesinde sağlanacak olan projelendirme ve malzeme temini ile birlikte sorunsuz şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kurulan tesisat hem uzun ömürlü olmakta hem de istenen verimlilikte çalışabilmektedir. Özellikle stabil çalışma sayesinde havalandırma ihtiyacı olarak yüksek gereksinim duyan alanların da beklentileri karşılanmaktadır.

Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul
Mekanik Havalandırma Tesisatı İstanbul

Bu sistemler kullanım amaçlarına ve isteklere göre farklı çeşitlerde de bulunabildikleri için tesisat işleminin doğru olarak yapılabilmesi için belirli noktalara dikkat edilmelidir. Tesisatta meydana gelebilecek küçük bir sorun bile sistemin verimli şekilde çalışmasını engelleyeceği için kurulum, işleme alma ve bakım gibi noktalarda alanında uzman desteğinin alınması doğru sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Bu sayede mekanda istenilen hava kalitesini elde etmek de mümkün olacaktır.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap