Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul

Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul

Yerden ısıtma sistemleri İstanbul bölgesinde popüler ısıtma yöntemlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Geleneksel ısıtma yöntemlerine göre daha ekonomik ve verimli ısıtma sunan yerden ısıtmalar küçük alanlardan büyük alanlara kadar sundukları avantaj ile birlikte rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul
Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul

Yerden Isıtma Sistemler Neler?

Yerden ısıtma sistemleri İstanbul gibi soğuk ayların çok olduğu bölgelerde önemli avantajlar içeriyor. Alışılmış ısıtma sistemlerine göre daha avantajlı ve ekonomik olan yerden ısıtma sistemler, ismini zemine döşendiği için alıyor. Zemine özel yöntemler ve malzemeler ile döşenen bu ısıtma sistemi sağladığı avantajlar ile birlikte evlerden işyerlerine kadar geniş alanlarda kullanılıyor.

Bu sistemlerde zeminde yer alan ısıtma hortumlarının içinden ortalama 40 – 50 derece arasında olan sıcak su geçmektedir. Sıcak suyun hortumlarda ve sistemde sürekli olarak devridaim yapmasından dolayı stabil bir şekilde ısı çıkışı olmaktadır. Özellikle büyük alanlarda her noktaya eşit derece ısının sağlanabilmesi için çok yararlı olan bu sistemler bu sayede de ısının ekonomik bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak önemli tasarruf imkanı sağlayabilmektedir.

Yerden Isıtma Sistemlerinin Avantajları

Yerden ısıtma sistemleri İstanbul gibi soğukların etkili oldukları bölgelerde önemli avantajlar sağlamaktadır. Özellikle büyük alanlarda kalorifer gibi geleneksel yöntemlerin kullanımı istenen ısı değerlerinin elde edilmesi açısından çok mümkün değildir. Çünkü büyük alanlarda her noktaya radyatör koyulamayacağı için bir nokta ile başka bir noktanın arasındaki ısı değerlerinin yüksek olması söz konusudur.

Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul
Yerden Isıtma Sistemleri İstanbul

Bunun yanında yerden ısıtma sistemleri sağladıkları ekonomik kullanımla da öne çıkar. Isınmış suyun devridaimine dayanan yapısı ile birlikte bu sistemler sürekli olarak enerji tüketmez. Bu da hem çevrenin korunmasını sağlar hem de fatura maliyetlerinin düşmesini sağlar. Sistem ayrıca çalışma esnasında herhangi bir ses çıkarmaz.

İnsan yapısı gereğince öncelikle ayak kısmından ısınma ihtiyacı duyduğu için yerden ısıtma sistemleri ısının yerden havaya doğru verilmesini sağlayarak daha dengeli bir ısıtma çözümü de sunarlar. Hesaş Mekanik tarafından sunulan verimli ısıtma çözümleri ile birlikte evlerden işyerlerine kadar stabil ve ekonomik ısı kalitesine ulaşmak mümkün hale geliyor. Sistemin uzun ömürlü olan yapısı da yine maliyetler üzerine önemli katkılar sunuyor.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap