İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri

İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri

Sektörde marka olan Hesaş Mekanik Havalandırma’nın sunduğu İstanbul mekanik havalandırma çözümleri ile temiz ve sağlıklı bir hava kalitesine ulaşabilirsiniz. Havalandırma ortamdaki kirli havanın dışarıya alınması ve yerine temiz havanın getirilmesini içerir. Geleneksel yöntemler büyük alanlarda işe yaramadığı için profesyonel havalandırma çözümlerinden yararlanılması gerekmektedir.

İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri
İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri

Mekanik Havalandırma Nedir?

İstanbul mekanik havalandırma sistemleri ortamda bulunan oksijen dolaşımını doğal yollar yerine çeşitli havalandırma cihazları ile yapılmasını içermektedir. Ortamdaki sürekli halde olan kötü havanın dışarıya atılması geleneksel yöntemlerle mümkün değilse mekanik havalandırma yüksek verimlilik ile kısa süreler içinde ortam havasını başarılı bir şekilde değiştirmektedir. Bu yöntem sadece kötü havanın yerine iyi havanın gelmesine de dayanmamaktadır. Ayrıca iklimlendirme ihtiyaçları için de yapılacak entegrasyon ile birlikte sıcaklık, soğukluk ve nem durumları da mekanik havalandırma ile karşılanabilmektedir.

Mekanik Havalandırma Nasıl Çalışır?

Hesaş Mekanik tarafından sunulan mekanik havalandırma yöntemleri yüksek verimlilik sunan yapıdadır. Çalışma sistemi olarak pratik ve verimli olan bu sistemler herkes tarafından kolay şekilde de kontrol edilebilir. Mekanik havalandırmalarda temelde üç çeşit söz konusudur. İlki dengeli havalandırma olarak bilinen ve ortamdaki havayı emerek ünite yardımıyla yeni havanın ortama pompalanmasını sağlayan sistemlerdir. İkincisi ise doğal havanın ortama girişinin yapılması ve mekanik olarak da emilmesini içeren sistemlerdir. Üçüncüsü ise mekanik şekilde hava girişinin yapılması, doğal yöntemler ile çıkışın sağlanmasıdır.

İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri
İstanbul Mekanik Havalandırma Sistemleri

İstanbul mekanik havalandırma çözümleri alanın ihtiyaçları göz önünde tutularak çok kapsamlı yapıdadır. Sistem temel olarak içerideki kötü havayı çeker ve yerine de dışarıdan alınan temiz havayı vererek hem ortam temizliğini sağlar hem de konforlu bir alan yaratmayı başarır. Aynı zamanda yüksek enerji verimliliği sunan bu sistemler böylece stabil çalışma yapıları ile birlikte sorunsuz şekilde kullanılabilirler. Mekanik havalandırmalarda sıcaklık ve nem farkının da tespit edilmesini sağladığı için ortamdaki konfor detaylarının da artması için kullanılabilmektedir.

Mekanik havalandırma çözümleri ekonomik fiyatlarıyla da ulaşılabilir özellikler taşır. Rutin bakımlar ile uzun ömürlü kullanımının yanında olası sorunlarda ortaya çıkan arıza durumları da kısa sürelerde çözülerek sistem tekrar aktif hale gelmektedir. Bu sayede de her zaman istenen temiz hava kalitesi sağlanmaktadır.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap