İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri

İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri

İstanbul endüstriyel havalandırma çözümleri sunan Hesaş Mekanik; temiz hava ihtiyacı duyan alanlara hızlı ve pratik şekilde temiz havanın sunulması için önemli kolaylıklar sunuyor. Kapalı bir alan içinde yer alan havalandırma cihazları ile sağlanan bu çözüm, stabil ve yüksek verimlilik ile birlikte geleneksel havalandırmanın sağlamayacağı çözümleri sunuyor.

İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri
İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri

Endüstriyel Havalandırma Neden Gerekir?

İstanbul endüstriyel havalandırma çözümleri geleneksel yöntemlerin işe yaramadığı alanlarda ortam havalandırmasının kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için gerekmektedir. Bu sistemler havalandırma motoru, fan, kanal gibi parçalardan oluşarak stabil ve verimli bir şekilde dışarıdaki temiz havanın ortama verilmesini sağlamaktadır. Özellikle büyük alanlarda başta insanlardan kaynaklı olarak ortama yayılan karbondioksitin yanı sıra üretime de dayalı ürünlerden çıkacak zararlı parçacıklar sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturabilir. Havalandırma sistemleri ise bu türden sorunların önüne geçmek için çalışırlar.

İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri Hesaş Mekanik
İstanbul Endüstriyel Havalandırma Çözümleri Hesaş Mekanik

Alandaki kirli havanın yerine temiz hava akışının kesintisiz şekilde olmasını sağlayan bu sistemler, fanlar yardımıyla içerideki kirli havanın tamamını başarılı bir şekilde dışarıya alabilmektedir. Ayrıca bu sistemlerde filtre gibi parçalar da kullanılabildiği için çevreye zararlı olabilecek gözle görünmeyen partiküllerin de temizlenmesi yine mümkün olduğundan sistem çevreci özellikler de taşıyarak çalışabilmektedir.

Hesaş Mekanik tarafından sunulan havalandırma çözümleri verimli çalışma yapıları ile alanın ihtiyaç duyduğu havalandırma isteklerinin kolay ve başarılı bir şekilde karşılanmasını sağlar.

Endüstriyel Havalandırma Sistemlerinin Faydaları Neler?

İstanbul endüstriyel havalandırma çözümleri faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Devamlı olarak temiz havanın alana taşınarak ortamdaki havanın daimi bir şekilde yenilenmesini sağlar.
  • Aşırı sıcak veya nemli olan ortamlarda hava kalitesinin istenilen seviyede tutulmasını sağlar.
  • Gaz kaçakları veya yangın gibi sebeplere bağlı olarak sağlık açısından çok riskli olabilecek durumlara yönelik hava kalitesini iyileştirerek daha sağlıklı bir yaşam alanı sunar.
  • Özellikle üretime ya da alanın kullanımına bağlı olarak ortaya yayılan kötü kokuların da giderilmesi için yarar sağlar.

Havalandırma sistemleri tamamen alanın ihtiyaç duyduğu kapasiteye göre belirlendiği için kullanım esnasında da yüksek enerji verimliliği sunmaktadır. Bu sayede de sistem uzun ömürlü kullanılacak yapıdadır. Kullanım alanında daimi bir şekilde sorunsuz ve sağlıklı hava kalitesini sunar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap