İstanbul Solar Güneş Enerji Sistemleri

İstanbul Solar Enerji Sistemleri

İstanbul solar güneş enerji sistemleri ile güneş ışınlarını enerjiye çevirerek çevreci enerji kullanmaya başlayabilirsiniz. Güneş ışınlarını alan özel paneller yardımıyla elektrik enerjisi üretebilen bu sistemler sağladıkları ekonomik çözümler ile birlikte önemli avantaj içeriyor.

İstanbul Solar Güneş Enerji Sistemleri
İstanbul Solar Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerjisi Sistemleri Neler?

İstanbul solar güneş enerji sistemleri güneşten alınan ışınların enerjiye dönüştürüldüğü sistemlerdir. Üzerinde yer alan paneller tarafından toplanan ışınlar enerjiye çevrilerek özellikle tasarruf açısından önemli yararlar sunar. Kullanım ve kurulum açısından da avantajlı olan bu sistemler binaların çatılarından zemine kadar farklı alanlara da kurulabilmektedir.

Bu sistemde ana kaynak güneştir ve gelen ışınların panellere çarpması ve devamında da farklı aşamalardan geçirilerek enerji döngüsü tamamlanmaktadır. Sistemde kullanılan güneş panelleri yüzeyinde ise çok sayıda güneş enerjisi hücresi yer alır. Söz konusu bu hücreler ise elektrik akımını oluşturabilmek için pozitif ve negatif katman özellikleri gösterir.

Solar Güneş Paneli
Solar Güneş Paneli

Güneşten gelen ışınlar hücreler tarafından emilir ve elektron akışı gerçekleşerek son aşamada elektrik üretimi sağlanabilmektedir. Bu bakımdan son derece avantajlı ve istenilen yerde elektrik üretiminin elde edilmesini sağlamaktadır.

Solar Sistem Çeşitleri

İstanbul solar güneş enerji sistemleri sağlayacakları enerji miktarı kapsamında belirlenmektedir. Bu bakımdan farklı ebatlarda olan solar sistemler DC elektriğin kullanılabilir AC elektriğe dönüşmesinde rol oynar. Bu dönüşüm için de yine yardımcı dönüştürücüler sistemde yer almaktadır.

İstanbul Solar Güneş Enerji Sistemleri
İstanbul Solar Güneş Enerji Sistemleri

Hesaş Mekanik tarafından sunulan solar sistem kurulum işlemleri birlikte kısa süreler içinde sistem kullanıma hazır hale gelecektir. Sistem güvenilir ve uygun maliyetli olduğu için uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Elektrik ihtiyacının tamamını veya bir kısmını karşılayacak şekilde tasarlanabildiği için ihtiyaca uygun olarak projelendirme yapılabilmektedir. Kolay ve esnek kurulum yapıldığı için de kısa süreler içinde kullanıma hazır hale getirilebilmektedir.

Dileyen kullanıcılar sadece kendi kullanımları için değil aynı zamanda elektriği şirketlere satmak için de üretebilirler. Bu sayede güneş sistemleri önemli bir gelir sağlamak açısından da yarar gösterebilir. Çevreci ve ekonomik yapıları ile öne çıkan bu sistemler aynı zamanda kurulacak alana da kolay şekilde uyum gösterebildikleri için zemin seçimi açısından da sorun yaratmayan yapıdadır.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri çatı üstüne kurulan paket klima cihazlarıdır. Sistemlerde iç ve dış üniteler bir araya getirilmiştir. Geniş kullanım alanlarına sahip olan sistemler genellikle; mağaza, restoran, tiyatro, sineme, ticari binalar ve havaalanlarında kullanılır. Kullanım alanına uygun modeller seçilebilir. Seçenekler arasında seçim yapılırken ihtiyaçlar göz önünde bulundurulabilir.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri

Rooftop Sistemleri Nedir?

Rooftop sistemlerinin sahip oldukları çalışma mantığı; ortam içinde bulunan havanın dönüştürülmesi ve içeride bulunan havadan faydalanılarak temiz havanın geri verilmesidir. Kullanım amaç ve alanlarına göre sistemler şu şekilde üçe ayrılır;

  • Konutlar için 19 kw’a kadar,
  • Küçük ticari binalar için 40 kw’a kadar,
  • Geniş ticari binalar için 40 kw üstünde.

Rooftop soğutma sistemleri soğutma işlemi yapabilmek için ortamda bulunan hava alınır ve dışarı atılır. Dış ortamda bulunan batarya kondenser, iç ortamda bulunan batarya ise evaporatör görevi görür. Soğutmanın yanı sıra ortamın havalandırılması ve nem dengesinin korunmasını da sağlar.

Rooftop Sistemleri – Soğutma Sistemleri Modelleri

Hesaş Mekanik sunduğu hizmetler ile soğutma sistemleri konusunda kaliteli şekilde ürün temini sağlar. Endüstriyel amaç ile soğutma yapılması gereken tüm ortam, ekipman ve teçhizatın soğutulması için kullanılır. Hava ve su soğutmalı modelleri bulunur. Hava soğutmalı modellerde kondanser hava ile soğutulurken, su soğutmalı modellerde ise kondanser su ile soğutulur. Kullanım amacına uygun şekilde seçim yapılabilir. İç ve dış ortamlara yerleştirilebilir olması kullanım avantajı sunar. Bileşenler fabrikada uyumlu hale getirilir. Üretim sırasında montajı yapıldığı için kurulumu oldukça kolaydır. Dış borulama ve kablo kullanımı oldukça azdır.

Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri
Rooftop Sistemleri Soğutma Sistemleri

Sistemler kurulduktan sonra kullanılmaya başlanabilir. Sezon başlarında kullanılmadan önce bakımları yapılmalıdır. Sezon sonunda ise son bakım yapılması gerekir. Rooftop sistemleri – soğutma sistemleri düzenli şekilde bakımlara tabi tutulursa daha uzun şekilde kullanım sunar. Sorunsuz şekilde sistemlerin çalışmasını sağlayan bakımlar, sistemin işlevselliğini garanti altına alır. Kullanım amacına uygun kapasiteye sahip olan soğutma sistemleri seçilerek ortamın ısı dengesi kolay şekilde sağlanır. Sistemlerin sahip oldukları özellikler nedeni ile çeşitli alanlarda kullanım imkanı sunar.

Yorum Yap