Süpermarket Havalandırma Sistemleri

Süpermarket Havalandırma Sistemleri

Süpermarket havalandırma sistemleri hem gıdaların hem de müşterilerin ideal hava kalitesine sahip olmaları için çalışan sistemlerdir. Havalandırma Sistemleri genel olarak ortamda kirlenmiş haldeki havanın temizlenmesini sağlar. Dış ortamdaki temiz havanın da iç ortama aktarılmasını sağlayarak ferah bir hava kalitesi oluşturur. Süpermarket gibi alanlarda hem çalışan hem de müşterilerin sağlıkları açısından gerekli olduğu gibi gıdaların da korunmasında etkili olur.

Süpermarket Havalandırma Sistemleri
Süpermarket Havalandırma Sistemleri

Süpermarket Havalandırma Sistemleri Neden Kullanılır?

Süpermarket havalandırma sistemleri ortamdaki hava kalitesinin en iyi değerlerde olması ve aynı zamanda havanın da stabil bir kalitede olmasını sağlayan sistemlerdir. Özellikle marketler gibi kalabalık olan ortamlarda havanın kısa sürelerde kirlenmesi kaçınılmazdır. Bu kirlenmeye bağlı olarak hava temizlendiği durumlarda ise sağlık ve bulunma koşulları açısından olumsuz durumlar oluşacaktır. Süpermarketlerde çalışan ve müşteri yoğunluğu göz önünde tutularak geliştirilen havalandırma sistemleri böylece temiz ve sağlıklı havanın her zaman ortamda mümkün olmasını sağlamaktadır.

Bu sistemler standart tip, karbon filtreleri ve elektro statik olacak şekilde temelde üçe ayrılmaktadır. Standart tipte olanlar davlumbaz, kanal sistemleri, kartuş filtreleri ve karbon filtrelerinden oluşmaktadır. Kirli hava filtreden geçirilerek çevreye de zarar vermeyecek şekilde dışarıya atılmaktadır. Özellikle şehir içi için önemli avantajlar sağlar.

Süpermarket Havalandırma Sistemleri
Süpermarket Havalandırma Sistemleri

Karbon filtreli havalandırmalar ise standart tip havalandırma ile aynı özelliklere sahiptir ancak filtrede kullanılan karbon kötü ve kirli havayı daha iyi hapsedebilmektedir. Özellikle şarküteri veya balık reyonu bulunan süpermarketler için bu tip havalandırma kullanmak daha etkili sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Elektro statik havalandırma sistemi ise yağ buharı ve kötü kokuların baca sistemi olmadan dışarıya atılmasını sağlar. Bu bakımdan da baca bağlantısı olmayan yerler için pratik ve sağlıklı bir kullanım sunmaktadır.

Havalandırma Sistemlerinin Marketler İçin Önemi

Süpermarket havalandırma sistemleri alanın temiz hava kalitesine kavuşması için önemli olan sistemlerdir. Hesaş Mekanik tarafından sunulan bu havalandırma sistemleri yüksek verimlilik sağlayacak ve alanın da ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde kurulmaktadır. Buna bağlı olarak da ideal havalandırma kalitesi elde edilerek her zaman temiz ve sağlıklı hava kontrolü sistem ile mümkün olmaktadır.

Yorum Yap