Fuar Havalandırma Sistemleri

Fuar Havalandırma Sistemleri

Fuar havalandırma sistemleri yüz veya binlerce kişinin ziyaret ettiği fuarlarda sağlıklı ve sorunsuz bir hava kalitesinin oluşması açısından önemlidir. Yüksek performanslı havalandırma sistemine ihtiyaç duyan bu alanlarda havalandırmanın doğru şekilde sağlanabilmesi için profesyonel çözümlerden yararlanılması gerekmektedir.

Fuar Havalandırma Sistemleri
Fuar Havalandırma Sistemleri

Fuarlar İçin Profesyonel Havalandırma

Fuar havalandırma sistemleri yüksek performanslı şekilde çalışan ve binlerce insanı aynı anda ağırlayabilecek kapasitede olan havalandırma sistemleridir. Bu sistemler fuarlarda ziyaretçi ve çalışan sayısının yüksek olduğu göz önünde tutulduğunda performans odaklı çalışma gösterirler. Ortam havasını sürekli olarak yenileyerek stabil şekilde taze havanın ortamda oluşmasını sağlarlar. Sağlıklı ve temiz havanın ziyaretçi sayısı fark etmeksizin ortamda bulunmasını sağlamaktadır.

Fuarı ziyarete gelenler için oksijen değerlerinin iyi olması, sağlıklı bir ortamın sunulması, nem ve ortam sıcaklığının da mevsime göre şartlara uygun olması gerekir. Bunları ise havalandırma sistemleri sağlamaktadır. Aynı zamanda fuarlar çok geniş ve boş alanlar oldukları için aşırı sıcaklarda veya soğuklarda iklimlendirme ihtiyaçları da oluşmaktadır. Verimli çalışacak iklimlendirme sistemlerinin olmaması halinde fuara gelecek olan misafirler rahatsızlık duyacak ve fuar ziyaretlerini kısa tutacaktır. Aynı şekilde çalışanlar için de çeşitli sağlık sorunları oluşacaktır.

Bu türden sorunların da oluşmaması için havalandırma sistemlerine entegre edilebilen iklimlendirme elemanlarından yararlanılabilmektedir. Böylece bir bütün olarak havanın temizlenmesi ve istenen ısı değerlerine kavuşturulması için gereken şartlar sağlanmaktadır.

Fuar Havalandırma Sistemleri

Hesaş Mekanik tarafından sunulan havalandırma sistemleri yüksek verimlilikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Sistemin verimli ve aralıksız çalışması için fuar alanının beklentilerine uygun olacak parçalar kullanılmaktadır. Özellikle içerideki havanın verimli şekilde sirküle edilmesi için jet, aksiyal, radyal ve salyangoz fan çeşitleri tercih edilmektedir. Bunun yanında havalandırma kanalları, alanın hepsini kapsayacak kanal uzantıları, menfezler, filtre ve üniteler ile birlikte fuar havalandırma sistemleri kurulumu kısa süreler içinde gerçekleşmektedir. Buna bağlı olarak her zaman sorunsuz çalışma gösterecek hava kalitesine ulaşmak mümkündür.

Havalandırma sistemlerinin kurulumu kısa sürelerde yapıldığı gibi aynı zamanda kontrolü de oldukça kolaydır. Bu bakımdan gerekli kontroller sağlandıktan sonra ilgili kişiler rahatlıkla sistemi kontrol edebilmektedir.

Yorum Yap