Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark havalandırma sistemleri otopark kullanılan farklı alanlarda ferah ve temiz havanın elde edilmesi içindir. Sinema salonları, AVM’ler, büyük siteler, oteller, havalimanları ve otogar gibi yerler için kullanılan kapalı otoparklarda temiz hava sağlanması için havalandırmanın sorunsuz yapılması gerekir.

Otopark havalandırma sistemleri kullanılmasının temelde iki amacı bulunur, ilki günlük işletmelerde zararlı araç gazlarının tahliye edilmesi ve acil yangın halinde dumanın bir tarafta tutulması ayrıca insanların kaçışına ve itfaiyenin de yangına kolay müdahale edebilmesidir.

CO seviyesinin uygun koşullarda tutulması amacıyla otoparkın büyüklüğü, içinde yer alacak araçların cinsi, otopark çalışma süresi göz önünde tutularak havalandırma sistemleri kullanılır. Havalandırma sistemleri kapalı alanlar için zorunludur.

Ortamdaki hava kalitesinin artmasını sağlamasının yanında otoparkta oluşacak yangın gibi durumlar için de koruyucu etki yapmaktadır. Yangın sonucuna bağlı olarak oluşabilecek gazlar otopark havalandırma sistemleri ile dışarıya atılır, gaz sonucunda oluşacak zehirlenmelerin de önüne geçilir.

Havalandırma Çözümleri Otopark Havalandırma Sistemleri
Havalandırma Çözümleri Otopark Havalandırma Sistemleri